Nasz sprzęt

Maszyna do regeneracji filtrów cząstek stałych Typ: MFCS-D-V1

Dane techniczne   
Zasilanie elektryczne:3×400 VAC – 50Hz
Prąd roboczy:15A
Zasilanie pneumatyczne:6 bar
Wymiary gabarytowe maszyny:2100x2700x1400 [mm] (wys. X szer. X gł.)
Wymiary komory roboczej1000x2000x1050 [mm] (wys. X szer. X gł.)
Przybliżona masa:ok. 900 kg
Poziom hałasu< 75dB

Regeneracja filtra jest skuteczna jedynie wtedy, gdy proces mycia odbywa się w dwóch kierunkach. Maszyny konwencjonalne wymagają stałej opieki operatora, który musi ręcznie zamieniać kierunki przepływu.

Maszyna MFCS-D-V1 posiada innowacyjny system automatycznego czyszczenia filtra w trybie jedno lub dwustronnym. W trybie dwustronnym nie ma konieczności zmiany kierunku przepływu cieczy przez operatora, odbywa się to samoczynnie !!!

W większości maszyn jakie są dostępne na rynku, układ diagnostyki i suszenia są odseparowane od układu mycia – Wymaga to manualnej zmiany podłączanego przewodu na powietrzny (dla diagnostyki i suszenia) oraz kolejnej zmiany na przewód wodny – dla wykonania regeneracji. W maszynie MFCS-D-V1 wszystkie te układy zostały zintegrowane, dlatego podłączenie filtra wykonywane jest tylko raz!!!

Specjalnie zaprojektowany układ hydrauliczny posiada zwiększoną średnicę przekroju przewodów, aby zapewnić maksymalną wydajność przepływu i poprawić efektywność mycia.

Do budowy maszyny wykorzystano komponenty wiodących europejskich producentów. Układ sterowania oparty został w całości na elementach firmy Siemens, Włoskie pompy Pedrollo zostały zaprojektowane specjalnie do pracy w środowisku agresywnym, są odporne na czynniki chemiczne i zanieczyszczenia. Gorące powietrze do wygrzewania regenerowanego filtra dostarcza szwajcarska nagrzewnica LEISTER.

W procesie regeneracji maszyna wykorzystuje efekt mycia hydrodynamicznego, który polega na pulsacyjnym podawaniu sprężonego powietrza do układu wypełnionego cieczą aktywną ( woda wraz ze środkiem myjącym ). Maszyna została wyposażona w akumulator powietrza który zapewnia stały dopływ sprężonego powietrza w czasie trwania pracy.

Maszyna posiada układ pomiarowy regenerowanego filtra, który umożliwia pomiar stanu przed i po regeneracji.

Maszyna posiada intuicyjne menu. Operator komunikuje się z maszyną poprzez kolorowy panel dotykowy. Sterowanie pozwala na pracę w trybie automatycznym (cały proces regeneracji od momentu podłączenia przewodów wodnych odbywa się samoczynnie) lub sekwencyjnym, w którym decydujemy o wykonaniu danej fazy. Na ekranie pojawiają się bieżące parametry procesu. Oprogramowanie pozwala tworzyć własne biblioteki programów z nastawami dla konkretnych przypadków regenerowanych filtrów. Znacznie skraca to czas przygotowania maszyny do uruchomienia procesu.

Maszyna w całości wykonana jest ze stali nierdzewnej AISI 304 oraz AISI 316. Dzięki ramie nośnej konstrukcja jest zwarta i wytrzymała, umożliwia łatwy dostęp do wszystkich podzespołów. Stal nierdzewna gwarantuje zachowanie estetycznego wyglądu maszyny przez długie lata, bez ryzyka wystąpienia korozji.

Maszyna jest przyjazna środowisku. Dwa niezależne układy mycia i filtracji działają w obiegach zamkniętych. Zanieczyszczenia z procesu regeneracji są magazynowane w komorach filtracyjnych. Gwarantuje to stałe zasilanie czystą wodą układu mycia.

Maszyna wyposażona jest w układ suszenia strumieniem gorącego powietrza z możliwością regulacji czasu i temperatury. Faza suszenia jest konieczna dla prawidłowej regeneracji filtra, usuwa resztki wody pozostałe we wnętrzu filtra.
Maszyna została zaprojektowana z zgodnie z obowiązującymi przepisami i standardami bezpieczeństwa. Posiada zaawansowany układ samo diagnostyki który na bieżąco monitoruje pracę maszyny i sygnalizuje w formie komunikatów zaistniałe błędy.

Maszyna posiada wbudowaną drukarkę, która pozwala na wydrukowanie raportu wydajności filtra przed i po regeneracji.

Maszyna w standardzie wyposażone jest w rozbudowany zestaw adapterów montażowych służących do podłączenia filtrów DPF.

Co zawiera pakiet ?