Nasz sprzęt

Maszyny do czyszczenia DPF

Masz pytania – zadzwoń! 503 129 684 

Filtry DPF powinny być odpowiednio czyszczone i systematycznie regenerowane. Tylko w takim wypadku zachowają one swoją wydajność oraz wieloletnią żywotność, nie doprowadzając do żadnych niekorzystnych zmian w funkcjonowaniu pojazdu czy silnika. Maszyny do czyszczenia DPF umożliwiają zachowanie filtrów w dobrym stanie, dzięki czemu części te:

  • nie zapychają się,
  • nie zwiększają spalania i emisji spalin,
  • nie ulegają uszkodzeniom.

Co więcej, maszyna do regeneracji filtrów cząstek stałych sprawia, że elementy te mogą być znacznie dłużej wykorzystywane. Czyszczenie filtrów DPF zamiast ich wymiany pozwala też znacznie ograniczyć koszty eksploatacji każdego silnika Diesla, co jest szczególnie istotne dla właścicieli dużych flot pojazdów.

Zachowanie filtrów w idealnym stanie przyczynia się ponadto do ograniczenia spalania paliwa oraz do mniejszej emisji spalin. Takie działanie zapewnia więc korzystny efekt zarówno dla użytkowników, jak i środowiska.

Atuty maszyny dwukierunkowej do regeneracji filtrów DPF

Największym atutem maszyny dwukierunkowej do regeneracji filtrów DPF, którą znajdziesz w naszej ofercie, jest czyszczenie w dwóch kierunkach. Jest to możliwe dzięki rozbudowanemu układowi sterowania, który posiada wbudowane procedury czyszczenia filtra oraz umożliwia tworzenie własnych. Dzięki temu proces regeneracji jest niezwykle dokładny i efektywny, a także umożliwia przywrócenie filtrom nawet do 99% ich wydajności. Co istotne, zmiana kierunku odbywa się automatycznie.

W związku z tym operator nie musi kontrolować i ręcznie ustawiać przebiegu całego procesu. Ponadto nasze maszyny do czyszczenia filtrów DPF wyróżniają się zwiększoną wydajnością przepływu, co jeszcze bardziej poprawia efektywność mycia. Zachęcamy do poznania pełnej specyfikacji dostępnych urządzeń dwukierunkowych do czyszczenia filtrów, a w razie pytań – również do kontaktu.

Zobacz również: Sprzedaż maszyn do czyszczenia DPF

Maszyna do regeneracji filtrów cząstek stałych Typ: MFCS-D-V1

Dane techniczne   
Zasilanie elektryczne:3×400 VAC – 50Hz
Prąd roboczy:15A
Zasilanie pneumatyczne:6 bar
Wymiary gabarytowe maszyny:2100x2700x1400 [mm] (wys. X szer. X gł.)
Wymiary komory roboczej1000x2000x1050 [mm] (wys. X szer. X gł.)
Przybliżona masa:ok. 900 kg
Poziom hałasu< 75dB

Regeneracja filtra jest skuteczna jedynie wtedy, gdy proces mycia odbywa się w dwóch kierunkach. Maszyny konwencjonalne wymagają stałej opieki operatora, który musi ręcznie zamieniać kierunki przepływu.

schemat kierunków

Maszyna MFCS-D-V1 posiada innowacyjny system automatycznego czyszczenia filtra w trybie jedno lub dwustronnym. W trybie dwustronnym nie ma konieczności zmiany kierunku przepływu cieczy przez operatora, odbywa się to samoczynnie !!!

W większości maszyn jakie są dostępne na rynku, układ diagnostyki i suszenia są odseparowane od układu mycia – Wymaga to manualnej zmiany podłączanego przewodu na powietrzny (dla diagnostyki i suszenia) oraz kolejnej zmiany na przewód wodny – dla wykonania regeneracji. W maszynie MFCS-D-V1 wszystkie te układy zostały zintegrowane, dlatego podłączenie filtra wykonywane jest tylko raz!!!

Specjalnie zaprojektowany układ hydrauliczny posiada zwiększoną średnicę przekroju przewodów, aby zapewnić maksymalną wydajność przepływu i poprawić efektywność mycia.

Do budowy maszyny wykorzystano komponenty wiodących europejskich producentów. Układ sterowania oparty został w całości na elementach firmy Siemens, Włoskie pompy Pedrollo zostały zaprojektowane specjalnie do pracy w środowisku agresywnym, są odporne na czynniki chemiczne i zanieczyszczenia. Gorące powietrze do wygrzewania regenerowanego filtra dostarcza szwajcarska nagrzewnica LEISTER.

logo Siemens
logo pedrollo
logo leister
ikona
W procesie regeneracji maszyna wykorzystuje efekt mycia hydrodynamicznego, który polega na pulsacyjnym podawaniu sprężonego powietrza do układu wypełnionego cieczą aktywną ( woda wraz ze środkiem myjącym ). Maszyna została wyposażona w akumulator powietrza który zapewnia stały dopływ sprężonego powietrza w czasie trwania pracy.

Maszyna posiada układ pomiarowy regenerowanego filtra, który umożliwia pomiar stanu przed i po regeneracji.

ikona

Maszyna posiada intuicyjne menu. Operator komunikuje się z maszyną poprzez kolorowy panel dotykowy. Sterowanie pozwala na pracę w trybie automatycznym (cały proces regeneracji od momentu podłączenia przewodów wodnych odbywa się samoczynnie) lub sekwencyjnym, w którym decydujemy o wykonaniu danej fazy. Na ekranie pojawiają się bieżące parametry procesu. Oprogramowanie pozwala tworzyć własne biblioteki programów z nastawami dla konkretnych przypadków regenerowanych filtrów. Znacznie skraca to czas przygotowania maszyny do uruchomienia procesu.

Maszyna w całości wykonana jest ze stali nierdzewnej AISI 304 oraz AISI 316. Dzięki ramie nośnej konstrukcja jest zwarta i wytrzymała, umożliwia łatwy dostęp do wszystkich podzespołów. Stal nierdzewna gwarantuje zachowanie estetycznego wyglądu maszyny przez długie lata, bez ryzyka wystąpienia korozji.

Maszyna jest przyjazna środowisku. Dwa niezależne układy mycia i filtracji działają w obiegach zamkniętych. Zanieczyszczenia z procesu regeneracji są magazynowane w komorach filtracyjnych. Gwarantuje to stałe zasilanie czystą wodą układu mycia.

ikona
Maszyna wyposażona jest w układ suszenia strumieniem gorącego powietrza z możliwością regulacji czasu i temperatury. Faza suszenia jest konieczna dla prawidłowej regeneracji filtra, usuwa resztki wody pozostałe we wnętrzu filtra.
Maszyna została zaprojektowana z zgodnie z obowiązującymi przepisami i standardami bezpieczeństwa. Posiada zaawansowany układ samo diagnostyki który na bieżąco monitoruje pracę maszyny i sygnalizuje w formie komunikatów zaistniałe błędy.

Maszyna posiada wbudowaną drukarkę, która pozwala na wydrukowanie raportu wydajności filtra przed i po regeneracji.

Maszyna w standardzie wyposażone jest w rozbudowany zestaw adapterów montażowych służących do podłączenia filtrów DPF.

Co zawiera pakiet ?