Jak przebiega regeneracja filtru DPF?

Filtry cząstek stałych w silnikach Diesla są niezbędnym elementem odpowiedzialnym za oczyszczanie spalin. Właściwa konserwacja i regeneracja tych filtrów ma kluczowe znaczenie dla długotrwałego i bezawaryjnego funkcjonowania silnika, a także wpływa na ochronę środowiska poprzez ograniczenie emisji szkodliwych substancji. Proces regeneracji filtrów DPF składa się z kilku etapów, które są realizowane przy użyciu specjalistycznych maszyn i urządzeń.

Wykorzystanie nowoczesnych maszyn do regeneracji filtrów DPF

W renomowanych firmach, takich jak nasza, w celu regeneracji filtrów DPF stosowane są najnowocześniejsze maszyny do czyszczenia tych elementów, które zapewniają skuteczność i bezpieczeństwo całego procesu. Do mycia filtrów używane są urządzenia wykorzystujące zjawisko czyszczenia hydrodynamicznego, a także maszyny dwukierunkowe pozwalające na dokładne i efektywne czyszczenie filtra w obu kierunkach.

Urządzenia te są produkowane w Polsce i wykonane z najlepszej jakości komponentów pochodzących od renomowanych, europejskich producentów. Wyróżniają się one między innymi takimi funkcjami, jak automatyczna zmiana kierunku mycia czy pomiar stanu filtra przed i po regeneracji. Są one w stanie przywrócić sprawność filtra na poziomie nawet 99%.

Regeneracja filtru DPF – zalety

Filtr umieszczony w maszynie jest dokładnie czyszczony ze wszystkich stron z wykorzystaniem odpowiednich środków oraz wody pod ciśnieniem. Regularne przeprowadzanie regeneracji filtrów DPF pozwala zachować te elementy w doskonałym stanie przez wiele lat. Dzięki temu:

  • nie będą się one zapychać,
  • zapewnią oczyszczanie spalin na odpowiednim poziomie,
  • przyczynią się do ochrony środowiska,
  • zagwarantują sprawne działanie silnika.

Co istotne, wykorzystywane w tym celu urządzenia gwarantują efektywność pracy oraz długą żywotność dzięki zastosowaniu najlepszej jakości materiałów i komponentów. Znajduje się w nich między innymi dwukomorowy zbiornik cieczy roboczej, obiegowy układ filtracji z oddzielną pompą, nagrzewnica powietrza czy ekran dotykowy i drukarka. Ponadto są one wyposażone we wszystkie niezbędne czujniki oraz rozbudowany zestaw adapterów montażowych ułatwiających przyłączanie filtrów DPF/FAP.