Budowa i działanie dwukierunkowych maszyn do regeneracji filtrów DPF/FAP

Każdy filtr DPF/FAP wymaga regularnego czyszczenia. Dzięki temu wydłuża się jego żywotność. Dwukierunkowe maszyny do regeneracji filtrów DPF/FAP wytwarzane są z wykorzystaniem najnowocześniejszych i zaawansowanych technik. Dzięki temu zapewniają bardzo dokładne czyszczenie tych elementów oraz przywracają ich sprawność w nawet 99 procentach. Jak są zbudowane te urządzenia oraz na czym polega ich działanie? Sprawdźmy w artykule!

Jak są zbudowane maszyny do regeneracji filtrów DPF/FAP?

Maszyny do regeneracji filtrów DPF/FAP zbudowane są z mocnych i trwałych komponentów, które pochodzą od najlepszych europejskich producentów. Dzięki temu cechują się odpornością na trudne warunki pracy oraz przystosowane są do agresywnego środowiska. Elementy takie jak pompy zostały specjalnie zaprojektowane do pracy z czynnikami chemicznymi oraz różnego rodzaju zanieczyszczeniami.

Ponadto urządzenia te składają się z układu hydraulicznego o zwiększonym przepływie, układu mycia, suszenia i diagnostyki, który na bieżąco kontroluje pracę całej maszyny. Co istotne, wszystkie układy są ze sobą zintegrowane, dzięki czemu nie wymagają manualnej zmiany podłączonego przewodu podczas czyszczenia filtra.

Jak działają dwukierunkowe maszyny do czyszczenia filtrów DPF/FAP?

Przede wszystkim maszyny dwukierunkowe do regeneracji filtrów DPF/FAP – zgodnie ze swoją nazwą – zapewniają czyszczenie w dwóch kierunkach. Jest to najbardziej efektywny sposób mycia tych elementów, który pozwala przywrócić ich sprawność w nawet 99 procentach.

Regularne i tak dokładne czyszczenie filtrów sprawia, że są one znacznie żywotniejsze, nie zapychają się i nie ulegają uszkodzeniom, których naprawa mogłaby być bardzo kosztowna lub niemożliwa. Co istotne, kierunek czyszczenia podczas pracy maszyny zmienia się automatycznie, dzięki czemu operator nie musi ustawiać przebiegu całego procesu w sposób ręczny.