Rodzaje maszyn do czyszczenia filtrów DPF

Nowoczesne maszyny do czyszczenia filtrów DPF są produkowane z wykorzystaniem zaawansowanych technologii, dzięki czemu wyróżniają się niezwykłą skutecznością. Składają się z wysokiej jakości komponentów i układów pochodzących od europejskich producentów. Urządzenia te służą do efektywnego czyszczenia filtrów cząstek stałych i występują w kilku rodzajach do wyboru. Odpowiadamy w artykule, czym różnią się one od siebie!

Maszyny DPF Cleaning Basic i Basic Plus

Podstawowym rodzajem urządzeń do czyszczenia filtrów cząstek stałych jest maszyna DPF Cleaning Basic. Cechuje się ona dwukomorowym zbiornikiem cieczy roboczej o pojemności 235 l, obiegowym układem filtracji z oddzielną pompą, zintegrowanym układem suszenia i czytelnym, siedmiocalowym panelem dotykowym.

Nieco bardziej rozbudowaną wersją tego urządzenia jest DPF Cleaning Basic Plus, która różni się od podstawowego modelu przede wszystkim wymiarami. Wynoszą one:

  • wymiary gabarytowe maszyny: Basic – 2100 x 2200 x 1150 cm, Basic Plus – 2100 x 2700 x 1400 cm;
  • wymiary komory roboczej: Basic – 100 x 1500 x 800 cm, Basic Plus – 1000 x 2000 x 1050 cm.

Ponadto model Basic Plus ma większy zbiornik cieszy roboczej o pojemności aż 300 l.

Maszyny DPF Cleaning Pro i Pro Plus

Podstawową różnicą pomiędzy maszynami z grupy Basic i Pro jest zmiana kierunku czyszczenia. Zarówno maszyna do regeneracji filtrów cząstek stałych DPF Cleaning Pro, jak i Pro Plus wyróżniają się dwukierunkową pracą. Co istotne, kierunek mycia zmienia się w sposób automatyczny, dzięki czemu operator nie musi kontrolować tego procesu ręcznie.

Ponadto modele te wyposażone są w nagrzewnicę powietrza, cechują się wyższą temperaturą suszenia i większym zbiornikiem powietrza. Co więcej, maszyny Pro i Pro Plus (podobnie jak w przypadku urządzeń z kategorii Basic) różnią się między sobą wymiarami oraz wielkością zbiornika cieczy roboczej.