Kiedy warto zainwestować w maszynę do regeneracji filtrów cząstek stałych?

Regeneracja filtrów cząstek stałych w pojazdach z silnikami wysokoprężnymi to bardzo ważny proces, który pozwala zachować te elementy w doskonałym stanie technicznym i znacznie przedłużyć ich żywotność. Nowoczesne maszyny, które są stosowane do ich czyszczenia, produkowane są z wykorzystaniem najnowszych technologii. Kiedy warto w nie zainwestować? Poznaj odpowiedź na to pytanie w poniższym artykule!

Charakterystyka maszyn do regeneracji filtrów cząstek stałych

Maszyny do czyszczenia filtrów cząstek stałych opierają swoje działanie na innowacyjnych technologiach, a także trwałych komponentach wykonanych z wysokiej jakości materiałów. Dzięki temu gwarantują skuteczną regenerację filtrów, przywracając im sprawność na poziomie nawet 99%. Największą zaletą nowoczesnych urządzeń jest czyszczenie w dwóch kierunkach, które przeprowadzane jest automatycznie. Ponadto cechują się one:

  • zwiększoną wydajnością przepływu,
  • hydrodynamicznym myciem,
  • rozbudowanym układem sterowania,
  • możliwością tworzenia własnych procedur czyszczenia.

Co równie istotne, najlepsze maszyny do regeneracji cząstek stałych mają zintegrowane układy diagnostyki, suszenia oraz mycia, dzięki czemu nie trzeba wielokrotnie podłączać filtra podczas jego czyszczenia.

Gdzie wykorzystywane są maszyny do regeneracji filtrów DPF?

Zakup tak zaawansowanej technologicznie maszyny do regeneracji filtrów cząstek stałych to bardzo opłacalna inwestycja dla wielu przedsiębiorców, którzy np. posiadają swoje warsztaty samochodowe i chcą rozszerzyć ofertę usług. Są one polecane również właścicielom stacji kontroli pojazdów oraz wszystkim innym osobom działającym w branży usług motoryzacyjnych. Maszyny do czyszczenia filtrów DPF zapewniają też dużą oszczędność np. w przypadku działalności dysponujących rozbudowaną flotą pojazdów z silnikiem Diesla. Wówczas ich właściciele nie muszą regularnie zlecać wykonywania regeneracji zewnętrznym firmom.